Стратегічна сесія платформи Industry4Ukraine

3 вересня, HUB 4.0, 14:00 – 18:00

Загальний контекст

З початку 2018 року в рамках об’єднання Смарт-реіндустріалізації, а пізніше (з червня 2019) платформи Industry4Ukraine напрацьований ряд документів, що представляють собою чи ті інші елементи національних політик. До них відносяться в першу чергу нова стратегія промислового розвитку, викладена в книзі ДП «Укрпромзовнішекспертиза» «Економічне відродження через індустріальний розвиток України» та проект Національної стратегії Індустрії 4.0 (АППАУ). Експерти платформи разом працювали також над розгорнутими, окремими положеннями вказаних стратегій – як модель інноваційної екосистеми промислових хайтек, концепція галузевих дорожніх карт цифрової трансформації, аналітика ландшафту інноваторів Індустрії 4.0 включно з детальним викладенням проблематики експорту, концепція кластерів Інжиніринг-Автоматизація-Машинобудування тощо. Успішними в 2018-19 були формати взаємодії з регіонами, зокрема, Український індустріальний тиждень.

В 2020 році на базі платформи запрацював Аналітичний центр, який випустив 7 дайджестів й провів серію вебінарів та онлайн дискусій. Зараз експертами платформи розробляється перша в Україні національна програма розвитку кластерів, й також діє робоча група по систематизації механізмів та інструментів промислової політики.

Водночас, всі ці роботи не є загальноприйнятими учасниками платформи Industry4Ukraine й не систематизовані на рівні всієї платформи. Тобто, з одного боку платформа має цілісний єдиний документ як Maніфест новітнього індустріального розвитку, з іншого – всі інші напрацювання є документами окремих її учасників, й які не становлять логічне продовження Маніфесту у вигляді цілісних, похідних та взаємодоповнюючих політик – промислової, інноваційної, цифрової тощо. Платформа має також єдиний ресурс, https://www.industry4ukraine.net/ але який ще слабо використовується її учасниками й не відображає палітри всіх думок. Аналітичний центр також ще не зміг залучити кращих аналітиків бізнес-асоціацій та агенцій, які змогли б консолідувати всі існуючі напрацювання.

Подібна «різношерстність» документів та підходів, недостатні комунікації від окремих учасників, відсутність єдиних політик перешкоджають виступати єдиним фронтом в публічному просторі й по відношенню до нових викликів, які виникли з появою нових урядів, а також загальним ускладненням економічної ситуації в країні. Зокрема, платформі Industry4Ukraine потрібно віднайти власне позиціонування в ініціативі «Центру Економічного Відновлення» (ЦЕВ), який взяв на себе об’єднавчу роль національного рівня, в тому числі в промислових політиках, й зараз веде роботи при КМУ по розробці національної економічної стратегії розвитку до 2030. ЦЕВ говорить, що залучив вже 50 аналітичних центрів, але наша репрезентативність в їх діяльності квітня-липня 2020 була явно недостатньою. Наприклад, в документах, що видані ЦЕВ на КМУ в червні ні разу не згадується термін «Індустрія 4.0» і є ряд інших зауважень по відношенню до чек-листа Маніфесту. Також ми колективно й в публічній площині ніяк не відреагували на дискусію «ліберали – промисловці», яка мала великий резонанс в експертних спільнотах та медійному просторі, були тільки окремі, приватні думки.

Таким чином, назріла нагальна необхідність систематизації та вироблення єдиних позицій платформи Industry4Ukraine – й саме для того, щоб позиціонуватись самостійним актором серед інших центрів впливу в сферах промислового, інноваційного та цифрового розвитку.

Для вирішення цього завдання пропонується стратегічна сесія 3 вересня.

Головні питання сесії

 1. Краща структуризація управління платформою, робочих груп та комітетів. Зокрема, які комітети є важливими, хто туди входить, хто ними керує?
 2. Які готові аналітичні напрацювання та політики вже можна брати 1:1 в роботу, як готові продукти, – які потребують допрацювання або оновлення експертами платформи?
 3. Чи є єдині стандарти до вироблення державних політик, якщо ні – якими вони мають бути?
 4. Що платформа готова запропонувати КМУ та партнерським організаціям на осінь 2020?
 5. Хто представлятиме платформу в ініціативі ЦЕВ?

Учасники сесії 

Запрошуються представники кожного учасника платформи – керівники або провідні аналітики. Також запрошуються керівники департаментів Мінекономіки, МОН та Мінстратпрому.

Програма

14:00 Вступ, уточнення до програми (модератори – О. Юрчак, Д. Базилевич)

14:10 Орг. Питання роботи industry4Ukraine

 • Орг. Комітет – склад, порядок роботи, питання до внутрішніх правил та організації
 • Підготовка наступної розширеної сесії industry4Ukraine

15:10 Доповіді по програмам та політиками, що пропонуються як готові від Industry4Ukraine

 • Промислова стратегія та політика: цілі та пріоритети дій (В. Власюк, 20 хв)
 • Механізми та інструменти пром. політики (П. Вернівський, 10 хв)
 • Місце, та ролі стратегії Індустрії 4.0 в рамках промислової стратегії (О. Юрчак – 15 хв)
 • Інші сформульовані політики, механізми та інструменти в рамках промислової стратегії
  • Кластерна та смарт-спеціалізації (О. Юрчак, О. Кушніренко – 15 хв)
  • Результати вебінарів та дадйжестів Аналітичного центру
  • інші – TBD

16:40 Перерва на каву

17:00 Робота в групах «Аженда на осінь 2020»: по 5 експертів в групі – консолідація думок по питанням –

1) Порядок прийняття положень до існуючих напрацювань та політик Industry4Ukraine

 1. Промислові політики та програми, що вже в цілому приймаються платформою Industry4Ukraine
 2. Необхідні допрацювання до них – перелік
 3. Політики, які необхідно допрацьовувати (інноваційна, експортна, грошово-кредитна…???) – конкретизувати в яких частинах

2) Питання щодо кращої організації платформи Industry4Ukraine

 1. Організація та керування платформою. Комунікації
 2. Процеси розробки стратегій та політик
 3. Єдині стандарти та правила (політики. результати, комунікації тощо)

Розподіл експертів по групам відбувається за 3 дні до сесії шляхом само-визначення й ознайомлення з документами, що представлені в розділі «загальний контекст»

 18:00 Представлення роботи груп

18:30 Закінчення заходу 

Місце проведення – HUB 4.0, Поділ.

Для участі необхідно заповнити реєстраційну форму.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>