Прес-реліз

Проведення брифінгу щодо створення Платформи бізнес та громадських об’єднань «INDUSTRY4UKRAINE»

13 червня п.р. о 10:00 у приміщенні Українського кризового медіа-центру відбудеться брифінг, присвячений створенню Платформи «INDUSTRY4UKRAINE» (далі – Платформа), спрямованої на консолідацію зусиль бізнес об’єднань, науки та громадськості навколо основних закликів Маніфесту до новообранного Президента України, політичних сил, що будуть представлені у наступному скликанні Верховної Ради України та формуватимуть майбутній склад коаліційного уряду щодо:

  1. Офіційного закріпленя промислового розвитку як одного з найвищих політичних пріоритетів порядку денного своєї діяльності.
  2. Схвалення Стратегії промислового розвитку, що фокусується на створенні нових обробних потужностей в національній економіці, цифровізації та реконструкції інфраструктури;
  3. Створення посади віце-прем’єр міністра з питань промислової політики, до повноважень якого буде входити координація питань промислового, інноваційного, експортного та кластерного розвитку.

У заході візьмуть участь наступні представаники організацій та установ: Олександр Юрчак (Асоціація підприємств промислової автоматизації України), Володимир Власюк (ДП «Укрпромзовнішекспертиза»), Леонід Козаченко (Рада підприємців при Кабінеті Міністрів України), Ігор Гончаренко (Офіс підтримки реформ Кабінету Міністрів України), Ігор Бураковський (Інститут економічних досліджень та політичних консультацій) та Денис Базілевич (Інститут професійного лобіювання та адвокасі). Вітчизняні бізнес об’єднання, наукові та громадські організації, що розділяють заклики Маніфесту, запрошуються до приєднання до Платформи, а також до обговорення основних засад та принципів промислового розвитку під час Форуму 25 червня 2019 року.

Довідково: Платформа створюється за аналогією до європейської Коаліції «INDUSTRY4EUROPE» (industry4europe.eu), в рамках якої більше 500 бізнес об’єднань ЄС звертаються до новообраних депутатів Європейського Парламенту та майбутнього складу Європейської Комісії із схожими вимогами. Сьогодні в умовах експоненціального розвитку цифрової економіки у світі, що визначають найсуворіші за останні десятиліття правила конкурентної боротьби, питання реіндустріалізації отримує нової якості і масштабів. Сучасні виклики вже неможливо подолати застарілими засобами і підходами. На всіх рівнях потрібна тісна колаборація між органами державної влади, бізнесом, наукою та громадськістю з метою формування спільного порядку денного та плану дій. Європейська Коаліція є яскравим прикладом такої співпраці.

Натомість в Україні ще продовжується зворотній процес деіндустріалізації, а більшість промисловців – далекі від завдань цифровізації. В 2018 році, частка обробної промисловості у ВВП склала всього 11.5%. За більшістю показників індустріального розвитку утворилось величезне відставання України навіть від країн сусідів. За умов подальшої уваги держави до сучасних викликів промислового розвитку за остаточним принципом, існують значні ризики знищення провідних промислових підприємств, а також існуючого науково-виробничого потенціалу.