Яку роль має промисловість та її діджиталізація в нових урядових програмах

Круглий стіл 24 жовтня, 10:00 – 13:00

Промисловість та її диджиталізація  є основою європейських та світових політик Індустрії 4.0, яка в свою чергу, в епоху 4-ої промислової революції виступає драйвером економічного зростання.

Ще влітку в учасників платформи Industry4Ukraine були великі сподівання до нових гілок влади. Але минає час, й, натомість, приходить тривога – новий уряд поки не дає знати, як він збирається фокусуватись на промисловості, промислових хайтек та в цифровізації та інноваціях в цій сфері, а в новій економічній програмі уряду ці питання навіть не звучать. Між тим експертні спільноти самостійно продовжують розробку та впровадження проектів стратегії Індустрії 4.0, напрацювань промислових об’єднань від ФРУ та УСПП, розробляють нові policy papers, що посилюють та деталізують окремі тези вищевказаних стратегій та програм розвитку. Окремі асоціації як АППАУ разом з партнерами самостійно виконують цілий ряд проектів державного, національного рівня. Наприклад, як широка просвіта ринків, створення дорожніх карт діджиталізації по галузям, мережі Центрів 4.0, кластерів промислових хайтек, впровадження міжнародних технічних стандартів, інтеграції в ЄС тощо.  Але де і яка у всьому цьому позиція та роль уряду?

З усіх можливих ролей – стратегування й policy-making, координації та-чи комунікацій національного рівня, зрештою, виконання вже спланованих раніше державних програм тощо – в чому бере на себе відповідальність уряд в новій каденції?

Час іде швидко, подібних питань до уряду все більше, але відповідей поки немає. Отже, 24 жовтня ми запрошуємо представників профільних міністерств та відомств на відкриту зустріч з учасниками платформи Industry4Ukraine. Головна мета – зрозуміти точки дотику та спільні плани на 2020.

В програмі обговорення 2 головні теми та їх категорії

А. Статус програм та проектів Industry4Ukraine

А1. Промислові стратегії та політики (В. Власюк, «Держпромзовнішекспертиза»)

А2. Виконання проектів стратегії Індустрії 4.0 (О.Юрчак, АППАУ)

А3. Галузеві дорожні карти: поточний статус та виклики розробників карт

  • Залізничний транспорт (В. Самосоненко, ДУІТ)
  • Суднобудування (В. Лисенко, «Укрсудпром»)
  • Автоматизація в ЖКХ (А. Сухорябов, Синергія)
  • Харчова та переробна промисловість (М. Тютюнник, АППАУ)

А3. Форум Trans4Mation – чи може уряд і яким чином представляти Україну на форумі Схіодної Європи?

А4. Проурядові ініціативи – Industrial Week в листопаді (Д. Базилевич, Інститут адвокації та лобіювання).

В. Урядові програми: стратегії та плани, дотичні до промисловості, промислових хайтек та діджиталізації на 2020

В1. Стратегії та політики промислового розвитку, плани 2019 (ТBD, – запрошуються представники Мінекономрозвитку)

В2. Цифрові стратегії в промисловості (ТBD, – запрошуються представники Міністерства цифрової трансформації)

В3. Цифрові стратегії в енергетиці, транспорті та інфраструктурі (ТBD, – запрошуються представники Міністерства цифрової трансформації та відповідних міністерств)

Захід відбудеться 24 жовтня з 10 до 13 години, в конференц залі Спілки журналістів, вул. Хрещатик 27А, 2-ий поверх. Запрошуються керівники асоціацій та об’єднань платформи Industry4Ukraine, представники Уряду та ВРУ.

Спец. огляд ген. директора АППАУ, координатора руху 4.0 Юрчака О.В. до цієї події – “Де промисловість, її діджиталізація та інновації в програмах нової влади?”

Вхід – за запрошеннями, та підтвердження після реєстрації.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>