Кластери – як інструмент протидії кризовим явищам та драйвер розвитку в регіонах

Експертна дискусія 13 травня, 15:00-16:30

Ми повертаємось до обговорення тематики кластерного розвитку, яку розпочали 2-го квітня, але вже у посиленому форматі: із залученням представників Мінекономіки, обласних державних адміністрацій, системи торгово-промислових палат України та за підтримки Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку (ЮНІДО).

Нагадуємо, що під час минулого вебінару ми дійшли консенсусу про важливість здорової державної політики протекціонізму, у квітні ми отримали реакцію окремих кластерів (зокрема, Херсонського бізнес-кластеру) й анонсували створення нових кластерів ІАМ (інжиніринг-автоматизація-машинобудування). Ми сформулювали основні виклики: краща консолідація кластерів, лідерство у встановленні нових орієнтирів економічного розвитку та запуск нових кластерів, зокрема в MedTech. Проте, протягом місяця ми не помітили швидкої та потужної реакції на ці виклики – зокрема, в сфері MedTech та цифрових спільнот. Аналітичний центр Industry4Ukraine в своєму черговому дайджесті фіксує цю реакцію, як «недостатньо адекватну масштабам викликів».

Зараз час повернутись до цієї дискусії, оскільки саме кластерні об’єднання мають можливість швидко мобілізуватись та адаптуватись до змін.  Для кращого аналізу ситуації та формування рекомендацій для влади та бізнесу ми плануємо висвітлити більше практичних кейсів кластерного розвитку в Україні, запросивши представників найбільших діючих кластерів до обговорення. Ми сподіваємось, що наші спільні рекомендації будуть враховані органами державної влади під час розробки стратегічних документів щодо виходу з кризи.

Під час заходу ми очікуємо почути від практиків відповіді на три головні питання:

  • Якою є реакція кластерних спільнот на виклики пандемії та економічного спаду? Яким має бути відповідне реагування та що цьому заважає?
  • Якими є яскраві приклади іноземних кластерів та їх спільнот (передусім європейських) щодо діяльності у нових умовах? Чи є з ними взаємодія?
  • Якими є рекомендації для органів державної влади та бізнес-об’єднань щодо першочергових кроків підтримки вітчизняних кластерів?

Серед спікерів – керівники кластерів та кластерних ініціатив “Закарпаття” (Федерація роботодавців автопрому), Харківський ІТ-кластер, Меблевий кластер, кластери ІАМ (АППАУ). Інші заявки на короткі виступи та питання до спікерів прохання надсилати на електронну адерсу: info@industry4ukraine.net

Матеріали дискусії стануть основою наступного Аналітичного дайджесту Industry4Ukraine, що планується до виходу на наступному тижні. Модерує захід Денис Базілевич, координатор платформи Industry4Ukraine.

Для участі у заході необхідно заповнити реєстраційну форму. На електронну адресу, зазначену у формі, буде надіслано інструкцію з підключення до вебінару.

Реєстрація на захід призупинена, кількість учасників перевищує допустимий ліміт.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>