Амбасадори Industry4Ukraine

Наразі в ЄС та інших країнах перебуває велика група українських професіоналів та професіоналок цифрового, інноваційного, кластерного та промислового розвитку. Ці напрями – є ключовими в стратегії платформи Industry4Ukraine. З метою підвищення рівня співпраці українських учасників вказаних секторів з європейськими та світовими програмами  допомоги Україні пропонується ініціатива «Амбасадори Industry4Ukraine». Даний документ надає головні положення цієї ініціативи.

Цільові групи, які формують мережу амбасадорів

 Наступні категорії наших цільових груп, які можуть ввійти в мережу:

  • українці та українки, представники секторів цифрового, інноваційного, кластерного та промислового секторів, які тимчасово перебувають за кордоном та представники місцевих діаспор як працюють у вказаних секторах, які намагаються допомагати українським підприємствам, науковцям та університетам зараз, у воєнний час;
  • громадяни інших держав, професіонали вказаних секторів, представники бізнесу та європейських громадських інституцій, діяльність яких вже має або може мати сталий фокус допомоги Україні;
  • представники секторів маркетингу, реклами, PR, які готові надавати свої послуги та ресурси для сприяння промоції  ініціативи «Амбасадори Industry4Ukraine».

 Головні цілі мережі «Амбасадори Industry4Ukraine»

  1. Інтеграція українських МСП та розробників в діючі проекти ЄС
  2. Фінансова та інша допомога від діючих проектів ЄС та їх учасників на підтримку українських розробників та промислових МСП.
  3. Промоція представників української промисловості та хайтек в рамках заходів в ЄС, з можливістю спонсорування окремих заходів
  4. Промоція існуючих ініціатив платформи Industry4Ukraine, Українського кластерного альянсу, наших проектів серед  європейських інституцій та проф. спільнот.
  5. Спільна розробка та лобіювання нових ініціатив для допомоги промисловим та  хайтек спільнотам на рівні Єврокомісії та відповідних інститутів у країнах членах ЄС.  

Фокус ініціативи

Ініціатива «Амбасадори Industry4Ukraine» має на меті першочергову підтримку галузей української економіки й безпосередньо підприємств,  які постраждали від збройної агресії рф, від яких залежить основний вклад у ВВП України та післявоєнний економічний сталий розвиток. Суть ініціативи не в тому, щоб просто інтегруватись в європейські програми, інституції чи ланцюжки окремим науковцям чи розробникам й без огляду на українських МСП, а навпаки, що позиціонувати цю ініціативу як інструмент для допомоги сталому розвитку підприємств та території України. Відповідно, найбільшу увагу та підтримку мережі будуть мати ті ініціативи, які фокусуються на допомозі промисловим та хайтек секторам, як основи новітньої української економіки.

Головні завдання амбасадорів

Платформа Industry4Ukraine вже має низку напрацювань та проектів в Індустрії 4.0, й зокрема цифровому, інноваційному та зеленому розвитках, працюють відповідні комітети. З початком війни акцент в роботі зміщений на Український кластерний альянс, який повністю інтегрував кластерний комітет платформи, який працює з 2020. Відповідно, найближчими завданнями мережі є наступні:

  • переклад та комунікації ініціатив УКА в своєму середовищі й з кращим таргетингом та залученням європейських учасників (наприклад поширення звітів про перші зустрічі С2С, також комунікації підготовлених англійською дайджестів УКА тощо.
  • розширення мережі контактів та можливих партнерів зі сторони ЄС у відповідності до пріоритетів та потреб українських кластерів та розробників (matching & connecting)
  • організація та проведення спец. зустрічей – заходів на підтримку нашої спільноти (наприклад, організація спеціальних онлайн заходів в своєму  середовищі з запрошенням 2-3 наших спікерів)
  • генерація та пропозиція нових ініціатив для УКА (наприклад, є низка пропозицій як інтегрувати мережу європейських DIH на підтримку України)
  • активне сприяння та промоція вже діючих інструментів підтримки на рівні ЄС, зокрема інструменту допомоги Україні на платформі ЕССР, також тих, які створюються в державному Офісі розвитку підприємництва та розвитку експорту.

Вітаються інші пропозиції до планів дій.

Умови приєднання до мережі

До мережі може приєднатись професіонали та професіоналки, які тимчасово чи постійно перебувають за кордоном, відповідають цільовим категоріям, означеним вище, й прагнуть допомагати українським спільнотам.

Участь в мережі є добровільною та волонтерською. Водночас ця ініціатива не забороняє волонтерам мережі переводити ті чи інші проекти на рівень грантового фінансування. Також цілком імовірно, що діяльність амбасадорів на користь української інноваційної економіки буде фінансуватись в рамках окремих європейських проектів. 

Долучення до мережі здійснюється шляхом заповнення форми.

Координація та плани дій

З боку платформи Industry4Ukraine головним координатором є Ольга Трофимова, президент Асоціації консультантів України, вона ж керівник Ukrainian Automotive & Mobility Cluster й відповідальна за інтернаціоналізацію в УКА.

Першими до мережі амбасадорів долучились відомі в Industry4Ukraine активісти як:

  •  Анастасія Константинова, одна з кращих експерток кластерного розвитку ЄС (Нідерланди)
  • Володимир Ночвай, відповідальний з інновації в Київському академічному університетів (зараз у Франції)
  • Галина Табунщик, керівник міжнародного проекту Work4CE, Запорізька політехніка (Бельгія)
  • Вікторія Тарасюк, Інститут водного та енергетичного менеджменту (Німеччина)

З боку комітетів Industry4Ukraine в ініціативі приймають участь Олександр Юрчак (головний координатор УКА та платформи Industry4Ukraine), Іван Кульчицький (член комітету інновацій та смарт-спеціалізації, президент Агенції Європейських Інновацій), Андрій Гнап (керівник комітету Сталої Індустрії, СЕО Waste Ukraine Analytics).

Мережа проводить регулярні зібрання своїх членів й має свою групу в Телеграмі.

Перше офіційне зібрання мережі «Амбасадори Industry4Ukraine» планується провести 22 квітня в 16:00.