Стратегічна сесія платформи Industry4Ukraine, 6 жовтня, офлайн – онлайн

Платформа Industry4Ukraine збирає 6 жовтня своїх активістів, керівників комітетів та робочих груп з напрямів кластерного, сталого  та цифрового розвтику, смарт-спеціалізації та GR для проведення стратегічної сесії. Головне завдання сесії – обговорити поточний стан та цілі платформи, оновити склади комітетів й сформувати плани дій  на 2022. На сесію запрошуються також партнери платформи – представники державних органів влади та місцевого самоврядування, інших бізнес-платформ та обєднань, керівники кластерів. Захід відбудеться за підтримки ПРООН.

Контекст заходу

Платформа Indusrty4Ukraine створена в червні 2019 року як об’єднання промислових та хайтек асоціцій, органів державної влади, науки та освіти, громадських організацій. Стратегічні цілі, вони ж – засади приєднання відображені в Маніфесті платформи.  В 2020-21 рр Indusrty4Ukraine зміцнила свої позиції  на рівні відносин з державними органами й просунулась в реалізації стратегічних проектів розвитку, похідних від нашого Маніфесту. В 2021 ми значно просунулись в реалізації програми кластерного розвитку національного рівня, адаптували й фактично розпочали вровадження методики EDP смарт-спеціалізації в 5 регіонах, створили новий комітет сталого розвитку, провели заходи  EU IndustryDays в 3-х регіонах країни. В нас є також перша інституційна перемога – Кабмін завтердив постанову №750 про Центри Індустрії 4.0 й окремі регіони вже розпочали її застосування. Були також багато тематичних вебінарів та публікацій.

Водночас, переважна більшість наших пропозицій та положень,  які представлені в 2х ключових стратегічних документах – НІРУ та НЕС-2030 не впроваджуються відповідно до очікувань стейкхолдерів платформи.

Зокрема, в 2021 ми не побачили в країні більш сфокусованих стратегій чи політик, які мали б слідувати з цих високорівневих стратегій – як промислова, інноваційна, цифрова, експортна стратегії, й особливо ті їх частини що стосуються промислових хайтек.

Немає по цим напрямам й регулярної, системної роботи чи обмінів центрального уряду з бізнес-спільнотами, й зокрема, нашою платформою.  В цьому є також проблема самої платформи – робота з низкою ЦОВВ/ РОВВ та ОМС не ведеться на регулярній системній основі.

Більш детальний огляд поточного стану та наших викликів є за цим посиланням.

Отже, питання покращення спільної ефективності наших пропозицій та програм ровзитку національного рівня є головними питаннями обговорень  стратегічної сесії 6 жовтня.

Головні цілі заходу

  1. Оновити контекст платформи та актуальність ключових положень, поточний стан проектів, ключові виклики зростання.
  2. Оновити склади комітетів та керівників, уточнити плани дій по головним напрямам розвитку.
  3. Активізувати активістів платформи, мобілізувати їх на більш високу активність у відповідних комітетах та роб групах.

Програма заходу

08:30–09:00Реєстрація, вітальна кава
09:00–9:15Введення в сесію, представлення цілей та завдань сесії (Панченко Володимир, Юрчак Олександр)
9:15–11:10Огляд напрацювань платформи 2020-21. Поточний стан, виклики на 2022.
Портфель проектів платформи (Олександр Юрчак)
Кластерний комітет (Олександр Юрчак - Ольга Трофимова)
Комітет цифрової трансформації промисловості (Олександр Юрчак)
Розвиток інноваційної екосистеми (Іван Кульчицький)
Комітет сталого розвитку (Роман Кравченко)
Кращі практики БО: УАМ (В. Харабан), ФРА (О. Чепіжко)
11:10–11:30Кава - перерва
11:30–13:00Робота групах: плани 2022 – Діджиталізація, Сталий розвиток, Кластерний розвиток, Смарт Спеціалізація
Модератори груп - Юрчак Олександр, Юлія Рижкова, Ольга Трофимова
13:00–14:00Обід
14:00–15:00Представлення результатів роботи груп
15:00–16:00Структура платформи. Питання GR. Склад та керівництво роботою комітетів.
15:00–16:00Підведення підсумків
16:00–16:30Кава, нетворкинг

Робоча мова заходу: українська

Учасники

В зв’язку з пандемічними  обмеженнями прийняти участь офлайн можна лише по запрошенням. Всі зацікавлені в заході можуть зареєструватися за формою в кінці запису та отримати посилання на онлайн трансляцію. Будуть також доступні окремі онлайн кімнати для участі в обговореннях.

 

Організатори: Асоціація «Підприємств промислової автоматизації України» у партнерстві із Програмою розвитку ООН в Україні

Участь безкоштовна за умови реєстрації:

Захід проводиться в рамках швейцарсько-українського Проєкту “Зміцнення бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств (Етап 2)”, який впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні (ПРООН) у співпраці з Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України і за підтримки Швейцарії.