Київський кластер промислових хайтек – перша зустріч, 29 січня, з 10 до 12 год

Перша зустріч учасників ініціативи створення Київського кластеру промислових хайтек секторів відбудеться 29 січня, з 10 до 12 години в м. Києві. В програмі – обговорення передумов щодо формування кластеру й прийняття рішень з подальшого зростання ініціативи.

За підтримки: Платформа Industry4Ukraine та Коаліція “Українська Рада Бізнесу”

Передумови створення Київського кластеру

Ідеї кластеризації регіональних економік не є чимось новим для України. В 2020 відбулась 1-ша систематизація напрацювань в цій сфері. Проект Національної програми кластерного розвитку запропонував цілісну програму кластерного росту України до 2027 року. В ній особлива увага приділена кластерам промислових високотехнологічних секторів. Тренд на зростання виробничих, високотехнологічних та інноваційних кластерів є дуже актуальним як в локальному, суто українському контексті, так і в глобальному та європейському.

 • Європейські кластери масово переходять на рельси Індустрії 4.0, інноваційні кластери є рушієм економічного, регіонального зростання.
 • В Україні тренд кластеризації тільки почався. В 2019  Асоціація підприємств промислової автоматизації України (АППАУ) випустила концепцію кластерів ІАМ, а в 2020 розпочала проект створення пілотних кластерів в регіонах Запоріжжя та Харкова.
 • Подібні проекти формування регіональних кластерів стартували в інших регіонах – в Миколаєві створений Морський кластер України, Вінниця на порозі прийняття рішення про приладобудівний кластер.
 • Тези щодо прискореного розвитку кластерів промислових хайтек на засадах Індустрії 4.0 закладені в вектори Національної економічної стратегії 2030 (НЕС 2030).
 • В нових ініціативах комітету з економічного розвитку ВРУ та ряду промислових об’єднань пріоритетним розглядається законопроект про локалізацію, який має надати ряд преференцій українським виробникам в публічних закупівлях.

Очевидно, що столиця України, місто Київ, також має бути інтегрованим в ці процеси. Київ та Київська область мають один з кращих науково-технічних та виробничих потенціалів в Україні – сотні виробників малого та середнього бізнесу в галузях виробництва електронних приладів і датчиків, медичного обладнання, засобів зв’язку, охорони та безпеки, продукції військового призначення, розроблення програмного забезпечення, системної інтеграції та інжинірингу. Цей потенціал може набагато краще слугувати розвитку міста і використовуватись для здійснення проектів у сферах послуг, що надаються державними та комунальними установами, медицині, освіті, виробничій діяльності, містоплануванні й будівництві, управлінні відходами, енергетиці, громадському транспорті і мобільності, громадській безпеці тощо.

Водночас, всі ці виробники мають ті самі проблеми, що й в інших регіонах – вони слабо інтегровані в плани розвитку міста та регіону, в інноваційні цикли з науковими закладами чи іншими акторами інноваційної екосистеми міста, виробнича кооперація на місцевому рівні є недостатньою, немає єдності в комунікаціях з органами влади, немає єдиного бачення та порядку денного в інвестиційному та інноваційному зростанню міста та регіону.

Програма заходу на 29 січня

Асоціації АППАУ, УФІБ, УСПТБ, Укрбіоетанол, що є учасниками профільних коаліцій – платформи Industry4Ukraine та Української Ради Бізнесу виступили ініціаторами Київського кластеру промислових хайтек. 29 січня на зустріч запрошуються виробничі, інженерні та хайтек компанії на 1-шу нараду зі створення Київського кластеру.

В порядку денному наступні питання:

 1. Знайомство учасників – очікування до кластерної ініціативи.
 2. Кращі практики створення та розвитку кластерів в Україні (Юрчак О., АППАУ).
 3. Передумови та можливості в Києві та області (Долинний А., УФІБ;, Платкевич Б., УСПТБ; Миколаєнко Т., Укрбіоетанол).
 4. Можливі пілоти кластеру – приклад проекту Mobility 4.0 по Київській області
 5. Об’єднання різних хайтек галузей – які межі  (спільна дискусія).
 6. Практичні рішення зі створення кластеру (спільно):

  1. Формування орг. комітету ініціативи.
  2. Планування наступних кроків.

Модератор зустрічі – Анатолій Долинний.

Дата – 22 січня, з 10 до 12 години.

Участь в заході – за запрошенням.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>