Проєкт національної програми кластерного розвитку до 2027

Проєкт національної програми кластерного розвитку до 2027 є рамковою програмою, що подається на затвердження в Мінекономіки з метою встановлення керівного документу для всіх стейкхолдерів кластерного розвитку України. Документ аргументує необхідність прискорення кластерного розвитку, окреслює головні засади та орієнтири розвитку до 2027 року.

Документ побудований в наступному викладі: від огляду базових понять й висвітлення засад кластерної економіки в європейському розумінні, аналізу кращих європейських політик та практик – й до аналізу та завдань українського кластерного розвитку.

Дорожня карта акцентує на 7 важливих рубежах (milestones), проходження яких має здійснитись з кінця 2020 по 2024 роки. Перші три етапи фокусують на наступному

  • Кластерна мобілізація спільноти – створення кластерного комітету (асоціації), який здатен взяти на себе відповідальність за кластерний рух в Україні
  • Інстутиціоналізація – реальна підтримка державою, й в першу чергу Мінекономіки та регіональними органами влади
  • Запуск програми back2basic – проведення атестації кластерів у відповідності до визначених засад та критеріїв якості кластерів.

Пропозиція містить конкретні цілі по зростанню кластерів, а також рекомендації для 3-х категорій – центрального уряду, ОВВ регіонального рівня та керівників кластерних організацій.

Документ підготовлений в робочій групі на платформі Industry4Ukraine.

Завантажити документ можна за посиланням. Поточна фаза документу – громадське та експертне обговорення. Офіційно проєкт програми буде направлений в Кабінет Міністрів України в другій половині жовтня 2020.

Корегування, пропозиції доповнення, критика – пишіть на info@industry4ukraine.net

4 thoughts on “Проєкт національної програми кластерного розвитку до 2027”

  • Как можно говорить о национальной Программе кластерного развития, если Кабинетом Министров не утверждены основные отрасли промышленности, в которых Украина должна занять лидирующее место в Европе и мире и далее требования к развитию соответствующей науке, подготовке кадров.

    • Yurchak Alexandre says:

      Будь-яка секторальна програма є до певної міри автнономною. Її рамки визначаються аналізом поточного стану, кращими світовими практиками та цілями. Ці речі мало залежать від вибору цільових сегментів ринку для кластерів – вони будуть працювати однаково. Натомість наповннення кожної окремо взятої програми розвитку кластеру Х, чи саме планування цих кластерних напрямів дійсно залежить від вищерівненової промислової та регіональних стратегій, по відношенню до яких кластерна є похідною. Ми врахували цей розподіл в програмі 2027.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>