Відкрита дискусія експертів Іndustry4Ukraine «Advanced manufacturing – пропозиції на рівень ЄС», 25 травня, 16:00–17:30

Події останніх 3-х місяців в Українському кластерному альянсі повністю підтвердили правильність стратегічного курсу, яким іде платформа Industry4Ukraine з 2019 року. По-перше, в низці проведених С2С/ В2В зустрічей ми бачимо наскільки глибоко тренди цифрового та зеленого переходу пронизують європейські кластери, бізнеси й традиційні промислові галузі. По-друге, ми побачили, що цей курс скеровується та постійно коригується на рівні провідних пан-європейських та національних асоціацій та кластерів – вони є потужними генераторами змін до євро-політик. По-третє, ми також переконались, що інноваційні кластери функціонують в рамках своїх галузевих та технологічних екосистем, де відбувається потужна взаємодія з іншими акторами інноваційного та цифрового розвитку, як DIH-и, інкубатори-акселератори, агенції розвитку тощо. 

Ініціативи платформи Industry4Ukraine, які вже частково внесені в Національну Економічну Стратегію 2030, низка проектів АППАУ 2019-21, як провідника стратегії Індустрії 4.0, наша горизонтальна та кластерна співпраця на платформі повністю відповідають цьому європейському курсу. 

Разом з тим, в цих зустрічах квітня та травня ми побачили і проблему – рівень наших пропозицій, їх специфічність та конкретність на рівні програм та проектів розвитку є недостатніми. Ми тільки збирались це робили в складі комітетів “Діджиталізації промисловості” та “Сталої індустрії”, як війна нас зупинила. Тим не менше, наші підходи до колективної співпраці не змінюються, а вихід в рамках УКА на арену ЄС, навпаки, дуже підштовхує наші РГ та комітети до якомога швидшого вироблення пропозицій.

Власне, мета дискусії 25 травня – це проведення ревізії напрацювань платформи в новому контексті й генерація нових пропозицій до зустрічей з профільними європейськими асоціаціями, а також структурами Європейської комісії. Ці ж пропозиції є важливими в рамках програм відновлення української економіки, які готуються урядом країни.

В програмі 25 травня три блоки питань:

  • Стан пропозицій та програм розвитку, їх пріоритети для рівня ЄС – голови комітетів “Діджиталізація промисловості”, “Стала індустрія” (Юрчак О., Гнап А.).
  • Стан пропозицій, пріоритети за напрями Робочих груп (керівники груп):
    • Технології та застосування Індустрії 4.0 – 5.0.
    • Розвиток інноваційної екосистеми.
    • Професійні стандарти, напрями діджиталізації МСП.
  • Інші пропозиції від експертної спільноти Індустрії 4.0.

Модератор заходу – Юрчак Олександр.

Для участі в заході в якості експерта – доповідача, – інформуйте на info@appau.org.ua

Для участі в якості слухачів, заповніть будь-ласка форму реєстрації.