Ініціатива Кластери України – Clusters4Ukraine

Війна України проти Росії вимагає максимальної мобілізації економічних, промислових, військових та фінансових ресурсів країни. Економічна діяльність наразі зупинена в багатьох сферах по зрозумілим причинам. Між тим, наші міста та села, цивільне населення в зоні бойових дій вже потерпають від нестачі продовольства, ліків, одягу, допомоги біженцям. Під щоденною загрозою є критична інфраструктура. Очевидно, що кластери України мають сьогодні об’єднатись та мобілізуватись з метою виконання наступних завдань

1) підтримати Збройні сили України (ЗСУ) та наш Оборонно промисловий комплекс (ОПК) шляхом надання необхідної підтримки в сфері виробництва, логістики та інфраструктури

2) забезпечити максимальний, необхідний рівень виробництва критичних продуктів  та їх доставку в регіони, які цього потребують (продовольство, медикаменти, одяг)

3) мобілізувати кластерні можливості регіонального рівня для надання гуманітарної підтримки учасників кластерів своїх регіонів

4) підтримати економічну життєдіяльність учасників кластерних спільнот, МСП – максимально протистояти їх розпаду та-чи еміграції співробітників, перетворення в статус біженців

5) підготувати та мобілізувати кластери до масштабних проектів надання допомоги ЄС з відновлення інфраструктури після закінчення війни.

Кластерний комітет платформи Industry4Ukraine створює штаб «Кластери України», який має мобілізувати всі виробничі кластери для виконання цих завдань.

Як перші кроки об’єднаного штабу, ми бачимо виконання наступних першочергових завдань

  1. Створення штабу – розподіл функцій та завдань в кластерах між регіонами та критичними галузями (ОПК, харчова, фармацевтична галузі).
  2. Визначення пріоритетних проблем в регіонах, які ведуть бойові дії.
  3. Релокація / підтримка / запуск необхідних виробничих потужностей в регіонах, де є відносна безпека.
  4. Залучення технологічної та фінансової допомоги ЄС для підтримки виробництв галузей критичної інфраструктури та потреб кластерів України.
  5. Включення всіх кластерів у вирішення пріоритетних потреб в регіонах, де йдуть бойові дії.

До ініціативи вже приєднались кластери ІАМ Києва, Запоріжжя, Харкова, Морський кластер України, Вінницький кластер промислової автоматизації та приладобудування, Центр 4.0 з Полтави, Хмельницький туристичний кластер. Відповідні координатори кластерів входять в штаб, очолює штаб виконавча дирекція АППАУ. Ми запрошуємо до цієї ініціативи провідні бізнес-асоціації, які мають відношення до переліку критичних галузей. Вже встановлений прямий зв’язок з низкою структур та партнерів в ЄС, які готові надавати нам допомогу. Першочергове завдання – це визначити наші пріоритетні потреби, опитування тут.

Резюмуючи, – мова йде про запуск формату співпраці “Кластери України” – “Кластери ЄС та світу” (Clusters4Ukraine). В реалізації поставлених завдань ми плануємо тісну координацію зі всіма відповідними органами влади, а також міжнародними партнерами, присутніми в Україні.

Ми вистоїмо. Перемога буде за нами!

З довідкових питань та долучення до цієї ініціативи – звертайтесь на info@appau.org.ua