Експортна підтримка від Міністерства закордонних справ України

МЗС наразі проводить перезавантаження економічного напряму зовнішньої політики України, зокрема у контексті модернізації інструментів, які використовує економічна дипломатія.

У рамках перезавантаження економічного напряму зовнішньої політики України МЗС проводиться робота зі зміцнення свого економічного блоку МЗС та посилення економічних служб посольств України за кордоном. Метою МЗС на цьому напрямі є сприяння динамічному розвитку торговельно-економічних відносин України з іншими державами та пріоритетними  регіонами світу, забезпечення реальної підтримки торгівлі та інвестицій з боку зовнішньополітичного відомства.

МЗС та закордонними дипломатичними установами України (ЗДУ) на системній основі проводиться робота із популяризації України на ринках країн перебування, а також із розповсюдження інформації про продукцію українських виробників, інвестиційних можливостей України та реалізації перспективних інвестиційних проектів. ЗДУ також надається організаційне сприяння та дипломатичний супровід участі делегацій України у міжнародних форумах, конференціях, виставках та інших заходах для представлення експортних спроможностей, популяризації інвестиційного потенціалу України та залучення іноземних інвестицій у національну економіку.

МЗС відповідно до покладених на нього повноважень, забезпечує моніторинг економічних процесів та тенденцій, які відбуваються в іноземних державах, аналізує їх можливий вплив на національні інтереси, розвиток двосторонньої торговельної та інвестиційної співпраці з Україною.

Важливим фокусом у роботі зовнішньополітичного відомства є забезпечення успішної діяльності Ради експортерів та інвесторів при МЗС України (РЕІ) – консультативно-дорадчого органу, який функціонує з 2013 року як ефективний механізм просування інтересів українських експортерів.

Важливим кроком став нещодавній перезапуск РЕІ – 21 травня під головуванням Міністра було проведено установче засідання оновленої Ради.

Після здійснення перезапуску РЕІ склад Ради суттєво оновився за рахунок нових членів. Вони приєднались до національних ділових асоціацій та об’єднань, з якими в МЗС підписано Меморандум про партнерство (Торгово-промислової палати України, Українського союзу промисловців і підприємців, Українського національного комітету Міжнародної торгової палати, Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України, Федерації роботодавців України) та поважних представників українського бізнесу, які вже давно залучені до співпраці в рамках РЕІ.

На сьогодні склад Ради оновлено на 80%, він включає близько 200 асоціацій та підприємств: представників національних ділових асоціацій; галузевих, міжнародних та двосторонніх асоціацій; підприємств у різних галузях: агро- та харчовий комплекс, металургія, машинобудування, легка промисловість, суднобудування, хімічна галузь, IT, будівельна галузь, консалтингові та юридичні послуги у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Більш детальну інформацію щодо приєднання до складу Ради можна знайти за посиланням https://rei.mfa.gov.ua/news/nova-rada-eksporteriv-ta-investoriv-pitannya-vidpovidi.

У рамках діяльності РЕІ на постійній основі опрацьовуються звернення українських компаній щодо пошуку партнерів за кордоном, та іноземних компаній щодо співпраці з українськими виробниками, здійснюється оперативне інформування про проведення виставкових заходів та ділових форумів (за підсумками 2019 року інформація охоплювала близько 80 іноземних країн) та тендерів (протягом 2019 року близько 30 країн).

У рамках оптимізації технічної складової діяльності Ради у березні 2020 р. розпочато роботу нової вебсторінки Ради www.rei.mfa.gov.ua, яка перебуває на етапі наповнення інформацією щодо актуальних комерційних пропозицій українських та іноземних компаній, перспективних тендерних конкурсів, виставкових заходів за кордоном, новин, а також іншою корисною для українського експортера інформацією. На згаданому сайті можна також знайти актуальні матеріали щодо вжитих іноземними країнами заходів з метою протидії пандемії COVID-19 та подолання її соціально-економічних наслідків, інформацію щодо провідних ділових асоціацій та об’єднань бізнесу за кордоном, а також щодо баз електронних торгових майданчиків та баз даних підприємств у країнах світу.

МЗС працює над реалізацією плану перетворення РЕІ на ефективний механізм допомоги вітчизняному експортеру та іноземному інвестору, розробляє нові алгоритми взаємодії між бізнесом, МЗС та закордонними установами.

 

Матеріал наданий МЗС України для дайджесту №7 Аналітичного центру Industry4Ukraine

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>