Стратегії експорту – інтернаціоналізації під час війни, онлайн дискусія, 30 березня, 16:00–18:00

Війна миттєво поставила економіку України в критичний стан. Втрати зростають щодня й питання «доходів чи розвитку» сьогодні виглядають дещо абстрактно. В учасників економічного фронту є  єдине завдання сьогодні – вижити, – й щоб перемогти. «Вижити» – це значить працювати, забезпечувати своїх працівників та їх сім’ї засобами для існування, а економіку – необхідними товарами. І, власне, це означає – продовжувати отримувати замовлення. Таким чином, питання замовлень стає актуальним, як ніколи раніше. І якщо внутрішній ринок стрімко скоротився, то де їх брати? Експорт – інтернаціоналізація залишається, очевидно, найбільш привабливим напрямом діяльності. З іншого боку, далеко не всі підприємства промислових секторів і раніше були готовими до експорту, зараз – й поготів. Отже, питань багато – будемо їх дискутувати в експертному середовищі.

В програмі 3 блоки питань.

  1. Джерела замовлення – аналітика за напрямами, їх поточний стан:
  • внутрішні замовлення (комерційні та державні), зміни по секторам, стан ланцюгів – перспективи та прогнози,
  • стан експорту по секторам, перспективи та прогнози.
  1. Стратегії експорту – інтернаціоналізації:
  • Цільові ринки, можливості.
  • Інтернаціоналізація, Інтеграція в регіональні ЛДВ, Експорт: нові можливості та загрози.
  • Політики та інструменти – які пріоритети, що має змінюватись, пропозиції до дій.
  1. Формати кооперації та партнерств – в рамках УКА (Industry4Ukraine), так і поза межами УКА.

Модератор – Олександр Юрчак (АППАУ, координатор платформи Industry4Ukraine)

До виступів запрошуються експерти – економісти, ринкові аналітики, директори бізнес-асоціацій та кластерів, директори експортерів – підприємств.

Цільова аудиторія – промислові та хайтек кластери, бізнес-асоціації та їх учасники.

В дискусії приймуть участь експерти аналітичного центру Industry4Ukraine, ДУ «Офіс розвитку підприємництва та експорту», Експортно Кредитного Агентства (ЕКА), АППАУ, кластерів ІАМ, запрошуються інші учасники Українського кластерного альянсу.

Формат виступів – до 10 хв, теми та ПІБ надсилайте на адресу info@industry4ukraine.net. Особливо цінними будуть доповіді, що демонструють якісну, секторальну аналітика, практичний досвід (особливо кризових, минулих років), обгрунтовані рекомендації до дій.

Для участі в заході необхідна реєстрація: