Лідери УКА – рейтинги квітня

Справжнє лідерство проявляється під час кризи й УКА також потребує своїх лідерів. Координаційна група УКА започатковує ініціативу по щомісячному рейтингуванню кращих керівників та експертів УКА, як лідерів кластерного розвитку. Для нас важливо, щоб не тільки керівник кластеру, але також члени правлінь, керівники МСП, незалежні експерти вносили максимальний вклад в розвиток кластерного руху України.

Головні критерії оцінювання

Головними критеріями є наступні:

 1. Проактивність – наскільки активно веде себе наш колега в рамках кластерного руху, скільки ініціатив він чи вона генерує, в скількох робочих групах чи видах діяльності приймає активну участь, виконуючи конкретні завдання.
 2. Ефективність – як досягнення цілей та конкретні результати роботи.
 3. Командна взаємодія – наскільки активним та результативним є налагодження командної взаємодії в рамках свого кластеру, робочої групи чи в між-кластерній взаємодії.

З розвитком УКА критеріїв може бути більше.

Номінанти квітня

Процедура номінації передбачає узгодження кандидатур згідно вибраних критеріїв в координаційній групі УКА під керівництвом Юрчака Олександра. В наступному періоді цей перелік кандидатур пропонується погоджувати з донорами, які підтримують УКА, а також з керівниками Центрів Швидкого Реагування. Кількість кандидатів – мінімально 3, максимально – 5. Номінантів можуть висувати також самі кластери згідно запропонованим критеріям.

За підсумками квітня лідерами УКА пропонуються 3 номінанти:
Ольга Трофимова – є лідером процесів інтернаціоналізації в УКА, вона керівник Українського кластеру автопрому та мобільності (UAMC). В рамках УКА вона є відповідальною за роботу з командою євро-кластерів, щоденно приймає участь в координаційних нарадах з ними щодо ведення платформи ЕССР й вносить значний вклад в організацію С2С зустрічей. Як президент Асоціації консультантів України, впродовж березня та квітня Ольга також сприяла залучення кількох консультантів до вирішення завдань УКА в рамках аналітичного центру, логістики та комунікацій. 

Квітень став особливо результативним в діяльності УКА в сфері інтернаціоналізації завдяки Ользі. Зокрема 27 квітня в рамках європейської зустрічі в Вільнюсі вона організувала зустріч між 2-ма польськими кластерами металообробки та 6 кластерами ІАМ від України. 

Загалом на її рахунку підтримка 2х С2С зустрічей, організація 18 В2В зустрічей, й особиста 21 зустріч на міжнародному рівні на платформі В2В. Ольга активно приймає участь в організації та проведенні просвітніх вебінарів та просуванні технік та методик кластерної співпраці та інтернаціоналізації до кластерів УКА.

 

Олег Демчук – є координатором команди Podillia Fashion Cluster, яка зробила перезапуск швейних кластерів Хмельниччини. Олег керує також Агенцією сталого розвитку “АСТАР”, яка веде діяльність по всій території України у статусі окремої юридичної особи та спільно з Мережею ЦІПБ і Мережею АМЕР. 

Команда Podillya Fashion Cluster запустила в березні новий проект: пошиття одягу (40 тис комплектів – шкарпетки та білизна) для ЗСУ, ТРО та тимчасово переміщених осіб. Для його реалізації об’єдналося 6 швейних компаній Хмельниччини, у яких працює 112 осіб. 

В рамках проекту були застосовані ефективні кластерні методи та техніки, зокрема, швидкого пошуку постачальників та залучення інвестиційних партнерів. Кейс Podillia Fashion cluster є флагманом УКА в організації кластерів для потреб воєнного періоду, він був представлений як №1 на першій С2С зустрічі з євро-кластерами 6 квітня. Це також приклад успішної інтернаціоналізації та ролі міжнародних партнерів у посиленні стійкості наших ЛДВ. Проект не міг би бути запущеним без підтримки польських та німецьких партнерів. Співпрацю з німецькими кластерами буде продовжено далі на рівні постачань обладнання для нових замовлень кластеру. У квітні Олег також запропонував нову ініціативу підтримки критичних індустрій, – про це в наступних комунікаціях УКА.

На вебінарі 29 квітня ми констатували, що всі ці успіхи є наслідком проявлення яскравих якостей лідерства керівником кластеру. 

Анатолій Долинний є членом правління Української ради бізнесу, керівником Української безпекової асоціації УФІБ та ініціатором створення Київського хайтек кластеру. В УКА він є також керівником проекту «Аптечки», який почався практично з початку березня. Проект передбачає забезпечення військових засобами першої медичної допомоги та сприяння вітчизняним виробникам в отриманні замовлень на відповідні компоненти – пошиття підсумків в Україні, комплектування аптечок все більшою часткою засобів від національних виробників. Анатолій також активно приймав участь в робочих групах по створенню концепції Центрів швидкого реагування, й очолює сьогодні ЦШР “Комунальні господарства” (Utility).

У проєкті “Аптечки” за квітень досягнутий наступний прогрес:

   1. Ідентифіковано 2 зарубіжних і 2 вітчизняних виробників турнікетів. Із зарубіжними встановлено контакт, перевірено якість продукції, відбувається процедура закупівлі 1000 + 500 шт. .
   2. Встановлено контакт із 3 вітчизняними і 1 зарубіжним виробником підсумків. Виготовлено 300 шт. Готуються замовлення на наступні партії. 
   3. Ідентифіковано 1 зарубіжного постачальника аптечних комплектів. Завезено 2000 шт. Готується завезення наступних 1-2 тис. шт.
   4. Встановлено контакт з навчальним центром в Обухові. Опрацьовуються питання взаємодії щодо навчання прийомам надання першої медичної допомоги з використанням засобів тактичної аптечки.
   5. В постійному режимі передаються військовим напряму або через волонтерів вказані вище засоби першої медичної допомоги.
   6. Опрацьовується база даних швейного кластеру на предмет співпраці щодо виготовлення підсумків.

Вітаємо лідерів  квітня УКА й закликаємо інших керівників та експертів нарощувати свої активності в рамках альянсу. Спільно тримаємо та зміцнюємо наш економічний фронт!