Вебінар «Green Deal через призму стандартів та кластерної взаємодії», 26 липня, з 11 до 13 год

Комітет сталого розвитку («Sustainable Industry4Ukraine»), створений на платформі «Industry4Ukraine», спільно з кластерами ІАМ за підтримки GIZ-Ukraine запрошує взяти участь в онлайн-обговоренні практичних ініціатив щодо реалізації  Європейського зеленого курсу в Україні.

Ініціатива «Європейський зелений курс» (The European Green Deal)  включає амбітні цілі і завдання з перетворення кліматичних та екологічних викликів та ризиків на можливості у всіх сферах діяльності та реалізацію цього переходу на засадах справедливості та всеохоплення для всіх учасників.

Питанням технічного регулювання у Європейському Союзі приділяється підвищена увага, оскільки саме розробка та запровадження нових стандартів забезпечуватимуть ефективну реалізацію такого курсу на рівні підприємств. Представники малого та середнього бізнесу в ЄС беруть активну участь у розробці і формуванні нової політики, адже від цього залежить як якість самих перетворень, так і ступінь сприйняття необхідності трансформацій з боку бізнесу.

  • Чи обізнані ви як представники вітчизняних кластерних ініціатив та спільнот, а також інших бізнес-об’єднань щодо важливості технічного регулювання та стандартизації у забезпеченні ефективної реалізації Зеленого курсу у вітчизняних умовах?
  • Чи ознайомлені ви із ролю Національного органу стандартизації (ДП “УкрНДНЦ”) у розробці стандартів та існуючими формами та інструментами участі бізнесу у таких процесах?
  • Чи знаєте ви, які міжнародні та регіональні технічні комітети вже створені для забезпечення реалізації Зеленого курсу (циркулярної економіки, управління парниковими газами та ін.) та які можливості є для створення зеркальних комітетів в Україні?
  • Які стандарти та управлінські моделі витчизняні підприємства запроваджують вже сьогодні і чому це важливо?

На ці та інші питання ви отримаєте відповіді від представників профільних органів державної влади та прогресивного бізнесу під час першого вебінару із запланованої серії заходів в рамках проєкту ClusteRISE, присвячених активізації участі регіональних промислових та хайтек кластерів у процесі технічного регулювання та стандартизації.

Такий вебінар – це перша спроба заповнити чисельні розриви та прогалини як в розумінні «зелених» ініціатив учасниками інжинірингових спільнот, так і у відсутності належних регуляторних механізмів.

11:00 - 11:10Вступне слово. Green deal – як виклик та можливість для економічного розвитку регіонів та індустрій.


Денис БАЗІЛЕВИЧ,співзасновник Платформи INDUSTRY4UKRAINE, експерт Проєкту GIZ
Олександр ЮРЧАК
, Асоціація підприємств промислової автоматизації України, Директор Проєкту “ClusteRISE”

11:10 - 11:25


Digital & Green transition: чому всі промислові та хайтек мають готуватись до кардинальних змін та почати керувати кліматичними ризиками


Роман КРАВЧЕНКО, Голова Комітету з сталого розвитку Платформи INDUSTRY4UKRAINE, СЕО «482.solutions»

11:25 - 11:45

Технічне регулювання в сфері Green Deal: стандарти циркулярної економіки – загальний огляд та пріоритети для України

Андрій ГНАП, «Waste Ukraine Analytics»

11:45 - 12:00

«Чому кластери»: про роль кластерів в зеленому переході




Олександр Щербатюк, Hydrogen Systems Engineering


12:00 – 12:20



Роз’яснення та коментарі Міністерства економіки України,
Національного органу стандартизації ДП “УкрНДНЦ та Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України
12:20 –
13:00

Обговорення тем вебінару – фіксація «точок дотику» до кластерних ініціатив та кластерних організацій


13:00
Підведення підсумків

Участь безкоштовна. Реєстрація через форму.

Зазначена серія вебінарів є частиною проєкту «ClusteRISE» з розвитку кластерів ІАМ в регіонах Запоріжжя та Харкова, який виконує Асоціація «підприємств промислової автоматизації України» (АППАУ). «ClusteRISE» підтримується Проєктом «Застосування та імплементація Угоди про асоціацію ЄС – Україна у сфері торгівлі», що виконується Deutsche Gesellschaft für internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального Уряду Німеччини.